Riigikogu valimised 2015

11.02.15

 

Valimisjoskonnad Audru vallas 2015. aasta Riigikogu valimistel

Valimisjaoskond nr 1, Audru vallamaja, Pärna allee 7 Audru alevik

Valimisjaoskonda nr 1 kuuluvad Audru alevikust Aia tänav, Jõe tänav, Kalda tänav, Kase tänav, Kastani tänav, Käreda tee, Lihula maantee 1 kuni 23 c paaritud numbrid, Lille tänav, Luige tee, Männi tänav, Nooruse põik, Nooruse tee, Pargi tänav, Põllu tänav, Pärna allee, Ringi tänav, Sauna tänav, Tamme tänav, Toominga tänav, Tõstamaa maantee, Õuna tänav, Ääremetsa tee ja Ülase tänav; Lemmetsa küla, Saari küla ja Valgeranna küla

- toimub hääletamine väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda perioodil 23.-25. veebruar

- toimub hääletamine valijatele, kelle elukoha andmed on Rahvastikuregistrisse kantud Audru valla täpsusega

Valimisjaoskond nr 2, Audru kool, Lihula mnt 10, Audru alevik

Valimisjaoskonda nr 2 kuuluvad Audru alevikust Aroonia tänav, Kuuse tänav, Lihula mnt 2 kuni 16 paarisnumbrid ja 25 kuni 27 paaritud numbrid, Metsa tänav, Muti põik, Muti ringtee, Nelgi tänav, Oja tänav, Paju tänav, Pihlaka tänav, Raku tee, Rebase tänav, Sireli tänav, Tiigi tänav, Tulbi tänav, Uuenigula ja Vigri väljak; Ahaste, Aruvälja, Eassalu, Kihlepa, Kärbu, Liiva, Malda, Põhara, Põldeotsa, Soeva, Soomra ja Tuuraste külad

Valimisjaoskond nr 3, Jõõpre Rahvamaja, Jõõpre küla  

Valimisjaoskonda nr 3 kuuluvad Jõõpre, Oara ja Ridalepa külad.

Valimisjaoskond nr 4, Lindi Lasteaed-Algkool, Lindi küla  

Valimisjaoskonda nr 4 kuuluvad Kabriste, Kõima, Liu, Lindi, Marksa ja Saulepa külad.

Valimisjaoskond nr 5, Audru Lasteaia Vikerkaare maja, Kahva tee 2, Papsaare küla

Valimisjaoskonda nr 5 kuulub Papsaare küla

Valimisjaoskond nr 6, Lavassaare Rahvamaja, Mehaanika 6, Lavassaare alev

Valimisjaoskonda nr 6 kuulub Lavassaare alev

Täpsema info Audru valla valimisjoskondade kohta leiate Vabariigi Valimiskomisjoni leheküljelt.

 

Hääletamise võimalustest 

Eelhääletamine

Sõltumatult elukohast saab eelhääletada maakonnakeskuses 19.-22. veebruar asukohaga Papiniidu 50, Pärnu (Mai Keskuses asuv Ranna Raamatukogu).

Elukohajärgses valimisjaoskonnas ja valimisjaoskonnas nr 1 (väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda hääletades) saab eelhääletada 23.-25. veebruar. 

Kui valija ei viibi hääletamise ajal elukohas näiteks terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral, siis on võimalik taotleda hääletamist asukohas (näiteks haiglas, hooldekodus, elukohas, mis ei ole tema rahvastikuregistri järgne elukoht). Selliselt on võimalik hääletada 23.-25. veebruarini. Valija asukohas hääletamist korraldab valimisjaoskond nr 1. Hääletamise soovist tuleb eelnevalt kirjalikult teada anda lähimale jaoskonnakomisjonile või Audru Vallavalitsusele.

Sõltumata valija asukohast on elektrooniliselt võimalik hääletada alates 19. veebruarist kell 9 kuni 25. veebruarini kell 18. Elektrooniliselt saab hääletada üksnes ID-kaardi või mobiili-ID ja interneti ühendusega arvuti olemasolul. E-häält on võimalik muuta, hääletades eelhääletamise ajal uuesti elektrooniliselt või minnes eelhääletamise ajal valimisjaoskonda sedeliga hääletama.

Valimispäev

Valimispäeval 01. märtsil saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas. Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral on võimalik taotleda hääletamist ka kodus. Kodus hääletamise taotlus tuleb esitada lähimale jaoskonnakomisjonile või Audru Vallavalitsusele kirjalikult või telefoni teel (telefon 44 72 784). Telefoni teel saab hääletamiskasti koju tellida ainult valimispäeval kella 9-st kuni kella 14-ni.

 

 

Rohkem infot Riigikogu valimiste kohta 2015. aastal leiate Vabariigi Valimiskomisjoni leheküljel.