Lemmikloomaregister

Audru valla koerte ja kasside pidamise eeskiri
• Lemmikloomaregister (LLR)


• Audru osavalla territooriumil peetavad koerad peavad olema veterinaararsti poolt kiibistatud ning registreeritud lemmikloomade registris. 

• Kassi registreerimine on soovituslik. Teised lemmikloomad võib loomapidaja registriss ekanda soovi korral.

Looma saab registrisse kanda:
• portaali iseteeninduses 
• osavallakeskuses infospetsialist-registripidaja juures 

 

LLR on suurim üle-eestiline lemmikloomade register, mis koondab endasse omavalitsuste lemmikloomade andmed. LLR-s saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontaktandmeid, looma asukoha aadressi ja ka teavitada looma surmast.

Lisaks saab portaalis tutvuda ka varjupaiga loomadega, lisada kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. 

Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.


 

Hukkunud loomast teatamine

Meri uhub kevadest sügiseni Pärnu randadesse surnud hülgeid. 

Leides Valgerannast surnud hülge, tuleb võtta ühendust Audru osavallakeskuse infospetsialistiga telefonil 444 8171 või helistada Pärnu linnavalitsuse infotelefonil 15 505, kuhu saab teate jätta ka töövälisel ajal.

Veel on võimalik surnud hülge leiust teavitada läbi „Anna teada" rakenduse.

Valgeranna puhul on oluline teada, et selle ranna liivane ala ei kuulu tervenisti Pärnu linnale, vaid osa on erakinnistute ja osa riigi oma.

Kuna aga omavalitsus on enamjaolt vahelüli teadete edasi andmisel ja koristuse organiseerimisel, on väga oluline, et surnud hüljest märgates annaks inimene teada hülge võimalikult täpse asukoha, mis muudab lihtsamaks info jõudmise õige maaomanikuni.

Seega kui surnud hüljes asub Pärnu linna territooriumil, korraldab koristuse omavalitsus, kui hüljes on eraomanikule või riigile kuuluval maal, annab osavallakeskus leiust maaomanikule teada ja palub korjuse ära koristada.

Vaata lisaks: Hukkunud loomadest teatamine

LLR

Osavallakeskus

Infospetsialist-registripidaja
Maigi Reepalu
Pärna allee 7, kab 1 
444 8171, 5400 4180
maigi.reepalu[at]parnu.ee 

 

Pärnu kodutute loomade varjupaik

Raba 32, 80041 Pärnu linn, Pärnu linn
524 6705
parnu[at]varjupaik.ee
http://varjupaik.ee/