« Tagasi

Maakaitsepäev Pärnumaal

Haara pere ja piknikukorv ning tule maakaitsepäevale!

Kaitseliidu Pärnumaa malev ühes oma sõpradega ootab kõiki 23. juunil Reiu Puhkekeskuse juurde maakaitsepäevale. Pakkige piknikukorv ja pere kokku ning tulge osa saama ühest meeleolukast ja tegevusi täis päevast.

Selleaastase Pärnumaa maakaitsepäeva märksõna on ohutus. Muu hulgas, saab oma silmaga kontrollida kui palju pikeneb kiiruse suurenemisel auto pidurdusteekond. Õppida, kuidas teha Häirekeskusesse kõne nii, et abi võimalikult kiiresti kohale jõuaks ning samuti on võimalik vaadata ka kaitseliitlaste, politsei ja pääste demonstratsioonesinemisi.

Kohal on Kaitseliidu, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ning Sindi vabatahtlike päästjate tehnika, oma käega saab katsuda Kaitseliidu varustusse kuuluvat relvastust ja osa võtta põnevast auhinnamängust. Naiskodukaitse pakub külalistele sõdurisuppi ja tutvustab oma tegevusi ning noorkotkad ja kodutütred annavad tegevust maakaitsepäeva noorematele külalistele.

Peale hoogsaid tegevusi saab istuda perega jõe äärde, nautida looduse ilu, pidada piknikku ja oodata maakaitsepäeva kõige tähtsamat hetke - kui mööda Reiu jõge jõuab kohale Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi poolt süüdatud võidutuli. Peale pidulikku võidutule kohale jõudmist on igal külalisel võimalik võtta killuke tulest koju kaasa ja süüdata sellest oma jaanilõke. Selleks peab vaid kaasa võtma küünla või tõrviku, millega saab tuld koju transportida.

Maakaitsepäev on kõigile tasuta ning päeva õnnestumisele on õla alla pannud Kaitseliidu Pärnumaa malev, Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond, Kodutütarde Pärnumaa ringkond, Noorte Kotkaste Pärnumaa malev, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Häirekeskus, Maanteeamet, Sindi vabatahtlikud päästjad ja Paikuse vald. Kohtume Paikusel!

 

Maakaitsepäev Pärnumaal

23. juuni 2017 Reiu Puhkekeskuse kõrval

 

13:00     Maakaitsepäeva avamine

13:00-17:00        Kaitseliidu, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Häirekeskuse, Maanteeameti ning Sindi vabatahtlike päästjate tehnika ja varustuse näitus ning tegevused külalistele

13:30     Päästeameti demonstratsioonesinemine

14:00     Politsei- ja Piirivalveameti demonstratsioonesinemine

14:30     Maanteeameti demonstratsioonesinemine

15:00     Kaitseliidu demonstratsioonesinemine

15:25     Auhinnamängu ja paintballi laskmise võitjate autasustamine

15:45     Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkestri Saxon'i kontsert

16:15     Võidutule saabumine ja jagamine, maakaitsepäeva lõpetamine

 

Parkida saab Reiu jõe vastas kaldal asuva Lätte tänava ääres, jälgi viitasid ja parkimiskorraldajate juhiseid!